ORTAKLAR


Çolakoğlu Metalurji: Üretim teknolojilerindeki gelişmeleri yakından inceleyen firma, baca gazı ve atık su filtrasyon sistemleri ile tatlı su üretimi yatırımları yapıyor. Sistem değerleri Avrupa standartlarının üzerinde olan firmanın çevre yatırımları, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen belgelerle tescilleniyor.

Diler Demir Çelik Endüstrisi: Diler Demir Çelik End. ve Tic. A.Ş. : Çevre sorumluluğunun daima bilincinde olan firma; Çevre izin ve lisans belgesi, ISO 14001:2015 belgelerine sahiptir. Ayrıca, yanma odası, su soğutma hattı gibi emisyon önlemlerinin yanında iki adet toz tutma tesisi bulunmaktadır.

İçdaş Çelik: Firmanın çevreye karşı gösterdiği duyarlılık ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Belgesi ile tescillendi. Bunun yanı sıra şirket, 2005 yılında İstanbul Sanayi Odası Çevre Ödülünü 2006 yılında Kocaeli Sanayi Odası Şahabettin Bilgisu Çevre Teşvik Ödülünü aldı. 2008 yılında ise AB Çevre Ödülleri Yönetim Kategorisinde Türkiye birincisi olarak ülkemizi Avrupa Birliğinde temsil etme hakkı kazandı.

Kaptan Demir Çelik Endüstrisi: Firma, 2.300.000 m3 kapasiteli toz toplama tesisi sayesinde üretim sonucu oluşan toz ve partikülleri atmosfere yayılmadan peletliyor ve çevre kirliliğini engelliyor.

Kroman Çelik: Çevreye ve topluma olan sorumluluğun bilincinde olan firma, ISO 14001 Çevre Yönetim Sisteminin tüm gereklerini yerine getiriyor, çevreye ve ekolojik dengelere saygılı üretim yapıyor.